Yeni Bir Konser
10 Ocak 2005

Geçen senenin sonunda verdiğimiz konserin hemen ardından 12 Şubat 2005 Cumartesi günü Kemancı Rock Bar'da tekrar sahne alıyoruz. Bu sefer Colde'nin yanısıra Definitive de bizimle birlikte. Giriş 5 YTL ve ilk içki dahil. www.thmb.org sponsorluğundaki organizasyon saat 16:00'ta başlayacak. Tüm sevenlerimizle buluşmak dileğiyle...

Sertaç


Kemancı Konserinde Değişiklik
14 Aralık 2004

18 Aralık 2004 Cumartesi günü Kemancı'da gerçekleşecek olan konserin kadrosunda bir değişiklik söz konusu. Konserde False In Truth'un yerine Frozen Tears sahne alacak. Giriş ücreti 3.000.000TL (3 YTL)'ye indirildi. Organizasyon saat 16:00'da başlayacak ve 21:00'de son bulacaktır.


İki Konser Peşpeşe
14 Aralık 2004

M.Y.S.T Aralık ayında ardarda iki konser verecek. Yeni kadronun ve parçaların yer alacağı konser programı şu şekilde:

5 Aralık 2004 Pazar - Colde ve Kare As ile birlikte / Caravan Rock Bar (Giriş Ücretsiz)
18 Aralık 2004 Cumartesi - Colde ve False In Truth ile birlikte / Kemancı Rock Bar (Giriş 6 YTL ilk bira dahil)


Sand & Time kopyalarının sonu
03 Aralık 2004

İlk EP'miz Sand & Time son olarak Kemancı'da vereceğimiz konserde beğeninize sunulacak. EP bundan sonra sitemiz ve belli noktalar dahil olmak üzere piyasada bulunmayacaktır. Parçaların mp3 versiyonları ise sitemizdeki yerini korumaya devam edecektir.

Geçtiğimiz seneler içerisinde Sand & Time'a göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Umarım arşivlerinizdeki yeri daim olur ve aradan seneler geçse bile hoş anıları hatırlayabileceğiniz bir CD haline gelir.

Sertaç


İki Konser Peşpeşe
01 Aralık 2004

5 Aralık 2004 Pazar günü Caravan'da gerçekleşeceğinizi duyurduğumuz konsere katılmayacağımızı duyurmak istedim. Açıkçası duyurduğumuz konserleri iptal etme gibi bir yaklaşımımız bugüne kadar hiç olmadı. Bu bir ilk yani. Ancak kaygılarımız oldu. Konser olacak mı olmayacak mı? Ses sitemi kiralanacak mı kiralanmayacak mı? Bu tip sorular var iken konsere çıkmamızın mümkün olmayacağına karar verdik.

Biliyorum ki bir seneyi aşkın bir zamandır canlı performansımızı bekleyenleriniz var. Yeni parçalar, yeni kadro nasıl acaba diye merak edenler az değil. 5 Aralık olmayacak belki ama bir sonraki konser hala geçerliliğini koruyor:

18 Aralık 2004 Cumartesi - Colde ve False In Truth ile birlikte / Kemancı Rock Bar (Giriş 6 YTL ilk bira dahil)

Konserde görüşmek üzere!

Sertaç

 


Yeni Kadro: Yola Devam!
Kayıtları indirmek için tıklayın

Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz aylarda önce davulcumuz Onur Akça ile yollarımızı ayırdık. Ardından bas gitaristimiz Serden Özakar'ı askere yolladık. Uzun bir uğraşın sonunda yeni kadromuz ile karşınıza çıkmaya hazırız. Artık M.Y.S.T'in bas gitarları Aret Tatonyan'a, davulu ise Tolga Süer'e ait.

M.Y.S.T'i yakından tanıyanlar Tolga'yı zaten hatırlayacaklardır. 1999 yılında Onur gruba dahil olmadan önce davulun arkasında o oturuyordu. Ancak günün koşulları yolların ayrılmasına sebep olmuştu. 5 senelik bir gecikmeyle de olsa sonunda M.Y.S.T ve Tolga'nın yolları tekrar kesişti. Bu seferki beraberliğin çok daha uzun süreli olması hepimizin en büyük arzusu. Yakın arkadaş çevremizin çok iyi tanıdığı Aret de M.Y.S.T'in müziğini daha da güçlendirmek adına kadromuza eklendi.

Topluluğumuzun yeni üyelerine hoşgeldiniz diyorum. Kişisel bilgileri çok yakın bir zamanda sayfamızdaki yerini alacak. O zamana kadar görüşmek üzere...

Sertaç
10 Ekim 2004


Ayrılık, Değişim ve Teşekkür...


Sevgili M.Y.S.T Dostları ve Fanları,

Bir çoğunuzun farkettiği üzere hatırıı sayılır bir zamandır ortalarda yoktuk. Hatta web sayfamız bile 2 aya yakın bir zamandır kapalıydı.

Bu geçen zaman zarfında ailemiz içerisinde bazı durum değerlendirmeleri yaptık. Bunun sonucunda davulcumuz Onur ile yollarımızı ayırdık.

1999 yılından beridir, acısıyla tatlısıyla; hüznüyle sevinciyle, kardeşliği paylaştığımız Onur'a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Onunla birlikte bir çok başarının altına imza attık. Yapmayı istediğimiz ancak yapamadığımız şeyler de oldu. Belki de bunlar bizi birbirimizden ayırdı... Ama şunu herkesin bilmesini isteriz ki Onur ve M.Y.S.T arasında kesinlikle şahsi bir sorun olmamıştır ve olmayacaktır da. Her daim dost kalacağız onunla...

Bunun yanısıra bas gitaristimiz Serden'i de Ağustos'ta askere uğurluyoruz.

Dikkatinizi çekmiş olacak ki web sayfamızın adresini de değişmiş bulunmaktayız. Bundan sonra bizlere www.MYSTMETAL.COM adresinden ulaşabileceksiniz.

Mevcut diğer gelişmelerden şu anda bahsetmek istemiyorum. Hepsinin yeri ve zamanı geldiğinde açıklayacağım. Ancak şu kadarını söylemek istiyorum ki; son aylarda yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen müzik yapmaya devam etmem ve etmemiz için bana destek olan tüm dostlarıma, arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız...

M.Y.S.T adına Sertaç
16 Haziran 2004


Yeni bir röportaj: ANTHROCKSION
27 Şubat 2004
Ankaralı Heavy Metal gönüllülerinin oluşturduğu Anthrocksion isimli platform, Sertaç ile M.Y.S.T üzerine bir söyleşi yaptı. Sorular Ankara'dan olunca konu da Ankara oldu... Tıklayınız...

Video Klip: Welcome To Life
22 Ocak 2004

Sand & Time'a ilk videoyu geçtiğimiz Cumartesi günü (17.01.2004) Welcome To Life isimli parçaya çektik. Montajı yeni tamamlanan videonun yönetmenliğini M.Mert Uçkan yaptı. Video'nun çekimi sırasında desteğini bizden esirgemeyen sevgili dostumuz Levent Büyükünal'a teşekkür ederiz.

Rock Station'dan E.P. Kritiği
12 Ocak 2004

Rock Station dergisinin Aralık - Ocak 2003 / 04 tarihli 19. sayısında E.P.miz Sand & Time'ın kritiği yayımlandı. Kritiği okumak için tıklayınız.

Aynı sayıda yer alan iki konu için hem teşekkür hem de tepki belirtmek istiyoruz. Birincisi, E.P. Tanıtım Partimize gelip konser kritiğimizi yazmak isteyen Umut Acar isimli yazar hakkında. Konseri nasıl seyrettiğini bilmiyorum ama ona ait kelimeler aynen şöyle:

"Cumartesi Myst ve Soul Shred çıktı. bu kez izleyicinin daha fazla olması dikkat çekti. Sanırım çoğu insan festivali son üç günde haber almış. Grup performansları iyiydi; ama davulun olduğu yere su damlaması, elemanlara zor anlar yaşattı."

Konsere gelenlerin hemen tahmin edebileceği gibi Soul Shred o gün grup elemanlarından birisinin talihsiz bir şekilde trafik kazası geçirmesi üzerine sahne alamamıştı. Dolayısıyla iyi ya da kötü nasıl bir performans sergilediler anlamadım. Kaldı ki bir E.P. Tanıtım Partisi kritiği üç cümleyle anlatılabiliyorsa bizler boşuna uğraşıyoruz. Şahsım adına konuşuyorum: Oturduğu yerden yazan, gittiği ortamları tanımayan, bolca alkol aldıktan sonra görevini ve sorumluluğu unutan, kısaca işini bir tarafına takmadan, ciddiyetini algılamadan yapan tüm gazetecileri / gazeteci adaylarını kınıyorum!

Teşekkürüm ise aynı derginin satırları arasından bizleri onurlandıran Crossfire fan kulübü Nightwolves'a... Dergide yapılan röportajda sorulan "Bu amaç Crossfire ile mi sınırlı peki?" sorusuna verilen yanıt aynen şöyle:

"Kesinlikle değil. Solitude, Abraxas, Melatonin, Lasthour, Pentagram, Knightmare, Courtyard, In Spite, Myst gibi beğeniyle izlediğimiz pek çok gruba gerçek fan desteği için buradayız"

Buradan sevgili Nightwolves üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Samimiyetinize için teşekkürler. Bizi onurlandırdınız... Özellikle şu son aylarda Ankara tayfası ile sorunlarımız olduğu yönünde asılsız haberlerin çıkması üzerine Ankara'dan gelen bu sözler durumu en net haliyle ortaya koyuyor. Sanırım bu söylentileri çıkartanların aslen bir kaç çapulcudan ibaret olduğunu bu sözleri duyan ve söylentilere kulak asanlar anlamışlardır.


E.P. Tanıtım Partisi
15 Ekim 2003

M.Y.S.T, Sand & Time isimli ilk E.P.leri tanıtmak amacıyla, 25 Ekim 2003 Cumartesi saat: 20:00'de Caravan Rock Bar - Taksim'de bir parti düzenleyecek. Partide M.Y.S.T ve konuk grup Soul Shred'in canlı performansları dışında sürprizler de yer alacak. Full Throttle Heavy Metal Festivali dahilinde yapılacak olan tanıtım partisine giriş ücretsiz...


Video Klip Yolda
10 Ekim 2003

M.Y.S.T, Sand & Time'dan ilk çıkacak olan video klibi için bu pazar günü kamera karşısına geçecek. Klip için seçilen parça ise "Welcome To Life". Klibin prodüksiyonunu, kayıt aşamasını anlatan videoyu çeken M.Mert Uçkan gerçekleştirecek. Klip, bir kaç hafta içerisindeekranlardaki yerini alacak.


M.Y.S.T radyo billboardunda 1 numarada!
10 Ekim 2003

M.Y.S.T, Güven Erkin Erkal'ın hazırlayıp sunduğu Maksimum Rock isimli radyo programının billboardu "Karaliste"de 1 numaraya yerleşti. Eylül'ün ikinci haftası listeye aday gösterilen "Fortress of Time", dinleyicilerden gelen oylarla zirveye oturdu ve yerini muhafaza ediyor.

Parçamızı beğenip oyları ile zirveye çıkmasını sağlayan tüm dinleyenlere teşekkür ediyoruz. Maksimum Rock, Pazar geceleri Radyo D'ye yayınlanmakta. Frekanslar için lütfen tıklayınız.


Konser Haberi
3 Ekim 2003

Sand & Time'ın çıkışının ardından ilk konser teklifi 19 - 26 Ekim 2003 arasında Caravan Rock Bar'da yapılacak olan "Full Throttle" adındaki festival için geldi. Değerlendirmeyi düşünüyoruz. Haberiniz olsun...


E.P. hakkındaki son durum
3 Ekim 2003

Sand & Time'ın çıkışı üzerinden 1 ay geçmiş durumda. Bu 30 günlük süreç içerisinde E.P.'ye göstermiş olduğunuz ilgi için sizlere teşekkür ediyoruz.

Bu hafta sonu itibariyle E.P., Ankara raflarında da yerini alacak. E.P.'yi bulabileceğiniz noktalar şöyle:

  • Zıd Müzik
  • Shades
  • RS Cafe

Ankara'nın yanısıra İzmit'e gönderilen bütün CD'lerin tükendiği haberini aldık. İzmitli dinleyicilere özellikle teşekkür ediyoruz. Sizlerle en yakın zamanda bir konserde görüşmeyi umuyoruz.

Önümüzdeki haftalar içerisinde E.P.'yi İstanbul, Ankara ve İzmit'in yanısıra, İzmir, Eskişehir, Bursa ve Adana'da da bulabileceksiniz.


Sand & Time
1 Eylül 2003

1 Eylül 2003 Pazartesi itibarıyla ilk E.P.'miz olan "Sand & Time" piyasaya sunulmuştur. E.P. hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayınız.

Sadece CD formatında piyasaya çıkardığımız E.P.'nin içerisinde sitemizin özel yorum kısmına geçiş sağlayacak bir şifre de bulunmaktadır. Bu şifre sayesinde BİR defalığına giriş yaparak E.P. hakkındaki görüşlerinizi yazma şansı elde edeceksiniz. Görüşlerinize değer verdiğimiz için yorum şekliniz iyi de olsa kötü de olsa hiç bir şekilde bunlara dokunulmayacaktır. Oldukça hassas olduğumuz bu konuya sizlerin de aynı hassasiyetle yaklaşacağınızdan eminiz.

Şimdiden M.Y.S.T camiasına hoşgeldiniz.

Giriş yapmak için tıklayın.
Yapılan yorumları okumak için tıklayın.